Zakłady bukmacherskie coraz częściej przenoszą się do sieci. Nie brakuje jednak fanów tradycyjnego obstawiania, które odbywa się stacjonarnie. Obie formy typowania mają swoje plusy i minusy. Okazuje się, że wiele zależy od indywidualnych preferencji typujących albo ich wieku. W przypadku zakładów online częściej obstawia młodzież, zaś formę stacjonarną wybierają osoby starsze. Nie jest to jednak reguła, a rynek bukmacherski podlega ciągłym zmianom. Która forma typowania jest lepsza i czym one się między sobą różnią? 

Ilość zakładów 

W przypadku ilości typów zdecydowanie prowadzą zakłady online. Mają one tę samą ofertę co forma stacjonarna, ale dochodzą różne spotkania na żywo. Co prawda dzięki specjalnym ekranom w lokalach można się pokusić o parę zakładów live – jest ich jednak stosunkowo niewiele. Bukmacherzy internetowi udostępniają kilkaset transmisji, gdzie można obstawiać mecze niezależnie od minuty spotkania. Kursy nieustannie się zmieniają, przez co bez przerwy trzeba reagować na wydarzenia boiskowe. W przypadku zakładów stacjonarnych wszystko ogranicza się do decyzji przedmeczowych. 

Wygoda obstawiania 

Wygoda to kwestia względna i dla każdego oznacza ona co innego. Dla młodych ludzi zakłady online to świetna opcja, bo nawet nie muszą wychodzić z domu, żeby obstawić mecz. W przypadku wielu starszych osób nie jest to jednak takie proste. Nie zawsze mają one dostęp do sieci oraz sprzętu. Problemem może być dla nich zarejestrowanie się na portalu i wpłacenie tam pieniędzy. Znacznie wygodniejsze jest dla nich przejście się do najbliższego lokalu i napisanie typów na kartce papieru. 

Dodatkowe bonusy 

Za obstawianiem online przemawiają również dodatkowe bonusy. Popularnym ostatnio stał się sport.betfan.pl bukamcher bonus. Dostaje się go w trakcie rejestracji u bukmacher Betfan. Zakłady online to również „free bety”, czyli kilka pojedynczych zakładów, które można obstawić bez ryzyka utraty środków. Co prawda w lokalach otrzymuje się czasami dodatkowe przedmioty materialne, ale nie rekompensują one dużych wygranych uzyskanych w sieci.

Aspekt towarzyski 

Dla wielu osób ważny jest też aspekt towarzyski związany z zakładami. Lubią oni przejść się do lokalu, w którym obstawia mnóstwo pasjonatów o podobnych zainteresowaniach. Często są to znajomi, z którymi można przy okazji porozmawiać. Miła obsługa zawsze służy pomocą i gwarantuje uśmiech przy podejściu do kasy. Wielu osobom brakuje tego w sieci, gdzie wszystko ogranicza się do bezdusznego naciskania przycisków. 

Która forma typowania jest lepsza? 

Logika podpowiada, że lepsze są zakłady w formie online. Większa ilość spotkań oraz dodatkowe bonusy pozwalają uzyskać większą sumę pieniędzy. Jednak wiele osób, zwłaszcza w starszym wieku, preferuje zakłady stacjonarne. Są dla nich znacznie wygodniejsze, a przy okazji przedłużają przyjemność związaną z wymyślaniem typów. Swoje robi też aspekt towarzyski. Nie ma więc reguły na to, jaka forma zakładów jest lepsza. Warto wybrać swoją ulubioną albo używać ich naprzemiennie. Nie trzeba się wcale ograniczać do jednej opcji.