Niektórzy się pewnie zastanawiają nad tym, czy jest w ogóle możliwe granie w wybrane gry i jednoczesne zarabianie. Odpowiadamy, że jest to jak najbardziej możliwe. Istnieje co najmniej kilka sposobów na to, a my pokażemy kilka najważniejszych. Zapraszamy zatem do lektury.

Gry hazardowe

Obecnie niezwykle popularne są kasyna internetowe, a w nich automaty w Total Casino, ruletka, gry karciane czy e-zdrapki. Podstawową zasadą kasyn internetowych jest obstawienie zakładu w danej grze, a następnie oczekiwanie na jego rozstrzygnięcie. W takim momencie można zatem powiedzieć, że przecież gramy dla rozrywki i pieniędzy. Nie tylko liczą się przecież tradycyjne gry jak blackjack, poker, ruletka, kości, lecz i nowoczesne e-zdrapki czy sloty 3D. Te ostatnie to bardzo wciągające jak i miłe dla oka produkcje, które często dotyczą świata filmowego, komiksów, znanych postaci czy miejsc. W kasynach internetowych istnieje zatem okazja do tego, aby połączyć czynność samego grania z okazją do zarabiania. A jest przecież, o co grać, gdyż na samych automatach można wygrywać mniejsze lub większe sumy, gdzie w przypadku slotów progresywnych największe stawki sięgają kilku czy kilkunastu milionów euro! 

Nie można jednak zapominać o pokerze. Coraz częściej organizowane są internetowe lub stacjonarne turnieje, podczas których można zagrać o całkiem duże pieniądze. W tym jednak przypadku na zyski mogą liczyć tylko te osoby, które doskonale orientują się w grze, jak i również sprzyja im szczęście. Najlepsi na świecie są w stanie wygrywać na pojedynczych turniejach setki tysięcy jeśli nie miliony dolarów.

Gry komputerowe

Przez wiele lat gry komputerowe uchodziły jedynie za sposób rozrywki, zabicia wolnego czasu. Tymczasem w ostatnich latach mamy do czynienia z gwałtownym rozwojem rynku e-sportowego. Organizowane są bowiem turnieje indywidualne i drużynowe, gdzie na graczy czekają mniejsze lub większe wygrane. Warto tylko wspomnieć, że w ubiegłym roku pewien nastolatek z USA został mistrzem świata w Fortnite, a nagrodę dostał aż 3 miliony dolarów. Oczywiście osiągnięcie poziomu wyższej rangi wymaga mnóstwo treningu, jednak najlepsi są w stanie regularnie zarabiać na grach.

Nie zapominajmy również o tym, że obecnie sporą popularnością cieszą się streamerzy. Prowadzą oni swe kanały o grach na Youtube lub Twitchu. Przy sporej popularności nie tylko zarabiają na reklamach i wsparciu finansowym od widzów, lecz również mogą podpisywać umowy z reklamodawcami, sponsorami. To bardzo dobra okazja do połączenia pasji gier z zarabianiem. Często bowiem takie osoby testują i reklamują u siebie zupełnie nowe gry na rynku. 

Testerzy gier

Coraz powszechniejszą praktyką jest zatrudnianie osób do testowania gier. Jak już wspomnieliśmy, mogą to być znane osoby z sieci bądź też sami gracze. Firmy potrzebują bowiem osób do testowania swych nowych produktów, sprawdzania ich jakości, wykrywania ewentualnych wad. Dlatego też można we własnym domu lub w siedzibie firmy za wybraną stawkę testować nowe gry. Popularne stają się także pewne aplikacje na telefony. Otóż oferują one za granie w różne produkcje specjalne monety. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości monet, mogą być one zamieniane na kupony do Amazona, Paypala czy innych stron. To okazja do tego, aby być może poznawać nowe gry, a przy tym zarobić mniejsze lub większe sumy.

Jak zatem pokazaliśmy, granie i zarabianie obecnie idą ze sobą w parze. Nie musimy być nawet dobrymi graczami, aby móc się cieszyć z zysków z gier.